ЦРКВАМА 20 МИЛИОНА ДИНАРА: Суфинансирање радова на верским објектима краљевачког краја
Чланови краљевачког Градског већа усвојили су одлуку о финансирању или суфинансирању изградње или обнове традиционалних верских објеката краљевачког краја. У спроведеном поступку који је обухватао и јавни конкурс за ову намену опредељено је укупно 20 милиона динара из градског буџета.
Г.Шљивић
За пројекат „Изградња и обнова цркава и верских објеката у Епархији Жичкој“ који обухвата радове у укупно 14 храмова на територији Краљева, Управни одбор Епархије добио је 19,5 милиона динара, док је за инвестиционo одржавањe Београдска надбискупија Римокатоличка жупа Светог Михаела Арканђела добила 500.000 динара.
Након овогодишњег конкурса, тако је највише новца, по три милиона динара, опредељено за изградњу Храма са парохијским домом и крстионицом у Адранима и изградњу цркве са звоником и објектом за паљење сцећа у варошици Ушће у Ибарској клисури. За завршетак сале у порти цркве у Витковцу одобрено је два милиона динара, а по милион и по за реконструкцију конака у манастиру у Вољавчи, за изрградњу темеља Храма Светих апостола Петра и Павла у манастиру у Згодачици, као и за завршне радове на звонику Храма Светог Саве у Краљеву, док је, поред осталог, по 1,2 милиона предвиђено за изградњу приступне стазе Храма Богородице Тројеручице у Конареву и изградњу парохијског дома у Врби.
Г.Шљивић
Са пола милиона динара краљевачка локална самоуправа суфинансираће молерско-фасадерске и електро радове, као и партерно уређење у римокатоличкој цркви Светог Михаела Арканђела у граду на Ибру.
Препоручујемо
МАЈА ГОЈКОВИЋ О БОРБИ ЗА ДРУШТВО БЕЗ НАСИЉА Положај жена све бољи и бољи
09. 12. 2025. у 20:00
СВЕЧАНО ОТВОРЕНЕ НОВА ЗГРАДА МЗ И ОБНОВЉЕНА САЛУ СОКОЛСКОГ ДРУШТВА Футогу по заслузи
09. 12. 2025. у 16:29
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)