ЈУБИЛАРНО ТАКМИЧЕЊЕ СРЕДЊОШКОЛАЦА У БЕСЕДНИШТВУ: У гимназији "Светозар Марковић" у Новом Саду
ЈУБИЛАРНО, 25. такмичење у беседништву ученика средњих школа у Србији, одржаће се 25. марта у 10.30 часова у организацији гимназије „Светозар Марковић“ у Новом Саду.
ФОТО: Сајт Гимназије Светозар Марковић
Овогодишње такмичење је двадесет и пето по реду и представља јединствену манифестацију у нашој Републици која је инспирисала многа такмичења ове врсте у другим школама, факултетима, друштвеним организацијама (Беседништво Зорану у част) као и акредитовани програм стручног усавршавања на тему неговања културе говора.
Том приликом ће бити уручене захвалнице институцијама, медијским кућама и појединцима који су дали свој допринос у одржавању ове манифестације.
На такмичењу учествују гимназије и средње школе из Новог Сада, Суботице, Зрењанина, Сремских Карловаца, Београда, Чачка и Пожаревца.
Такмичење у беседништву које организује Гимназија „Светозар Марковић“ из Новог Сада, Српско филозофско друштво и Естетичко друштво Србије је јединствена манифестација из области реторике и беседништва у Републици.
Ученици ће се надметати у две дисциплине: говори на унапред задату тему, а ове године је тема: "...и тако је филозофија своје време мислима обухваћено..." и ex tempore (импровизовани говори који се пишу на задате појмове непосредно пре почетка такмичења).
Такмичаре ће оцењивати стручни жири у саставу: проф. др Уна Поповић, редовни професор на Филозофском факултету у Новом Саду, научни секретар Српског филозофског друштва, проф. др Драгутин Аврамовић, ванредни професор на Правном факултету у Новом Саду, др Горан Рујевић, доцент на Филозофском факултету у Новом Саду
Покровитељ такмичења је Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу и националне мањине - националне заједнице.
Препоручујемо
УЈЕДИ ОД 26.8 МИЛИОНА: Биланс проблема због напада напуштених паса у Ваљеву
13. 02. 2026. у 20:00
ПОНОВО ПОСЕТЕ ПАЦИЈЕНТИМА: У Општој болници у Кикинди укинута забрана
13. 02. 2026. у 17:30
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
ХТЕЛА ДА ОПРОСТИ ПРЕЉУБУ? Шта се стварно десило између Ане и Бастија
ШТА се стварно десило између Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера?
13. 02. 2026. у 07:51
Коментари (0)