РИМЕЈК „СНОВА У ЉУЉАШЦИ“: Музичко-сценски игроказ одигран у Црвенки

У ДОМУ културе (ДК) у Црвенки одигран је музичко-сценски игроказ „Снови у љуљашци“, који је римејк истоимене представе, премијерно изведене 1975. године

РИМЕЈК „СНОВА У ЉУЉАШЦИ“: Музичко-сценски игроказ  одигран у Црвенки

фото Т. Т.

 Пре скоро пола века ово дело су осмислили црвеначки песници Драган Јовановић Јод, Милан Мрдаљ Мрђа, Зоран Ђумић Вања и Петко Зорић заједно са децом песницима, музику су компоновали професори Школе за основно музичко образовање (ШОМО) из Куле Мирон Сивч и Мирко Прегун, а комад је изводила дечја драмска група ДК.

Садашњи извођачи су ученици ШОМО и чланови црвеначког Позоришта "Стеван Сремац“, а игроказ су драмски уобличили Цвијета Мучалица и Зоран Радуловић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (0)

ОВДЕ ЈЕ СВЕ ПОЧЕЛО, ОВДЕ СЕ И ЗАВРШИЛО... Најбољи стрелац у историји Бразила, Нејмар, опростио се од репрезентације у сузама (ФОТО)