ИЗЛОЖБА УМЕТНИКА ИЗ АЛЕКСИНЦА: Стваралаштво УЛУА биће представљено у Параћину у Културном центру

Зорана Рашић
Зорана Рашић

15. 02. 2023. у 11:01

ИЗЛОЖБА Удружење ликовних уметника Алексинац (УЛУА) свечано ће бити отворена у Параћину у галерији Културног центра у понедељак, 20. фебруара.

ИЗЛОЖБА УМЕТНИКА ИЗ АЛЕКСИНЦА: Стваралаштво УЛУА биће представљено у Параћину у Културном центру

Фото: Фејсбук/КЦ Параћин

У питању је удружење која обележава пуних четрдесет година рада и њихова ће поставка заменити репрезентативну изложбу „Век Борбе“, која је од јануара у параћинском КЦ.

Ненад Јевтић, вршилац дужности директора Културног центра, истиче да се УЛУА већ представило у многим градовима Србије,  броји двадесетак активних чланова, од сликара аматера до доктора ликовних уметности, а да ће 20. фебруара у Параћину представити само део свог стваралачког опуса.

УЛУА се сматра, између осталог, оснивачем сликарске ликовне колоније „Липовац“, те је параћинска изложба само мали преглед активности овог удружења.

Свечани догађај је заказан за 19 сати.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

Када је кеш/рефинансирајући кредит најбоља опција за вас и какве опције нуде банке у Србији?