КРИСТИН БРАТ ЈЕ ПОБЕДИО ТУМОР, САДА ТО МОРА И КРИСТИНА: Нада за наставак лечење постоје у Јапану
КРИСТИНА Благојевић (17) се бори против тумора од 2021. године, када је стигла и мрачна дијагноза.
Foto:Budi human
Њен рођени брат је успео да победи леукемију пре 12 година и сада је потребна помоћ добрих људи да и Кристина буде победник.Борба за добијање инповативне терапије у Јапану је кренула одмах након операције у болници у Истанбулу.
- Кристина је била здраво и весело дете које је уживало у свом детињству све до 2020. године када су се појавиле главобоље, умор, промене у понашању, лоше социјалне интеракције, пад концентрације - наводе у Фондацији „Буди хуман“.-Уследили су специјалистички прегледи и дијагностика. Тек у лето 2021. године када је Кристина имала епилептични напад, након ЦТ главе који је показао промене на мозгу констатовано је да има злоћудни тумор.
Хитно је оперисана на Клиници за неурохирургију при Клиничком центру у Београду и већ при тој интервенцији утврђено је да је реч о најагресивнијем тумуру Глиобластом градус IV. Поновљена је и операција у Истанбулу.Нова нада појавила се у Јапану.
- Родитељи више нису у могућности да сами сносе трошкове лечења стога се овим путем обраћају свим хуманим људима да им помогну - наводи се у апелу објављеном на друштвеним мрежама.
Препоручујемо
ДА КАТАРИНА ДОБИЈЕ НОВУ ПРОТЕЗУ: Соколско друштво организује велики хуманитарни концерт
08. 02. 2023. у 10:30
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)