ДОЛАЗЕ И ИЗ СЛОВАЧКЕ, РУМУНИЈЕ И БИХ: На „9. Белоблатској кобасици“ за викенд више од 60 учесника

ТРАДИЦИОНАЛНА манифестација, девета по реду „Белоблатска кобасица”, биће одржана за викенд 4. и 5. фебруара у Белом Блату крај Зрењанина уз учешће више од 60 такмичара из свих крајева Србије као и Словачке, Румуније и БиХ.

ДОЛАЗЕ И ИЗ СЛОВАЧКЕ, РУМУНИЈЕ И БИХ: На „9. Белоблатској кобасици“ за викенд више од 60 учесника

С.Б.

То су данас у Туристичкој организацији Војводине у Новом Саду потврдили организатори и нагласили да ће богат културно-уметнички програм предводити легендарни састав „Гарави сокак“, на челу са Банетом Крстићем. По речима Драгана Вукотића, једног од организатора, програм манифестације биће одржан у два дана, да би се избегле гужве и колапс у саобраћају на прилазним путевима ка Белом Блату, с обзиром на то да се очекује велики број посетилаца.

- Отварање излагачко-продајних штандова и припреме за традиционални свињокољ, као и распоред такмичарских екипа, почеће у осам часова, а у 11 часова је свечано отварање манифестације, почетак културно-уметничког програма и старт такмичења у традиционалном свињокољу. Победнике ћемо прогласити око 16 часова, а у 18 часова почиње концерт „Гаравог сокака“ - каже Вукотић.

У недељу, 5. фебруара, штандови излагача ће бити отворени такође од осам часова, а почетак такмичења у припремању свежих кобасица заказан је за 11 часова. У оквиру забавно-музичког програма наступиће Јелена Пајић и бенд „Чока лав и два јелена”, затим следи проглашење победника у 16 часова, а затварање манифестације уз ватромет је у 18 часова.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

Како је Каленић пијаца изабрана међу најлепше на свету?