У ВРАЊУ ОРДИНАЦИЈЕ ПУНЕ ДЕЦЕ: Није само корона, у циркулацији је више вируса
У ДЕЧЈЕМ диспанзеру Дома здравља у Врању последњих пар дана евидантан је нагли пораст најмлађих пацијената, који се јављају лекару углавном са истим тегобама.
Фото: Ј.С.
Др Јадранка Ајановић начелница диспанзера који брине о здрављу деце од рођења до поласка у школу каже за "Новости" да је само у једној смени и по 140 прегледа деце, не рачунајући оне који се јављају у ковид амбуланту.
- Родитељи деце са температуром дужни су да се јаве у ковид амбуланту, где се ради комплетна тријажа, тестирање и крвна слика, увек ради педијатар тако да добију адекватну терапију. У ковид амбулабнти је просечно око 40 пацијената дневно – појашњава
др Ајановић.
Она каже с обзиром да је у току распуст и да деца нису у колективима, прилично забрињава пораст броја пацијената, али генерално зими су деца подложнија вирусима.
- Наши мали пацијенти углавном се јављају са респираторним тегобама, боловима у стомаку или грлу – појашњава који су најчешћи симптоми због којих деца буду доведена лекару.
Према њеним речима поред болесне деце приметно је и благо повећање интересовања за редовну вакцинацију, с обзиром да су се у Србији појавили случајеви богиња па то углавном натера родитеље да доведу дете у Саветовалиште како би тпримило вакцину, али и даље се не може говорити о великом броју, нарочито после периода стагнације који је
неминовно изазван пандемијом корона вируса.
Препоручујемо
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)