ОШТЕЋЕНА ТРИ АУТОМОБИЛА: Пало дрво у центру Кикинде, само срећом нико није страдао (ФОТО)
ПРАВА је срећа да велико стабло које је данас, нешто после 13 сати, пало у центру Кикинде, у Улици браће Татић, никога није повредило.
Фото: Секретаријат за животну средину
Иако је ова улица врло прометна нико од пешака ни возача није повређен, а стабло америчког копривића, које се само извалило из корена, оштетило је три паркирана аутомобила.
Дрво је пало преко коловоза, у непосредној близни зграде Полицијске управе, у околини се налази неколико банака, ауто-школа, туристичка агенција и више трговина, тако да се овом улицом увеке креће више пешака и возила, али су Кикинђани данас имали велику срећу, јер се није догодила несрећа. Настала је само материјална штета, али се не зна узорк због којег се виско стабло срушило само од себе.
- Стабло јесте старо више од 70 година, али је здраво. По пресеку се види да на централној жили нема трулежи. Не знамо узрок због којег се дрво срушило из корена. У Улици браће Татић и Генерала Драпшина има око 400 стабала америчког копривића или пинцике, како се у народу каже. Њихово стање редовно контролише Институт за низијско шумарство из Новог Сада и досадашње контроле нису указивале да овако нешто може да се догоди, односно да стабло падне само од себе – изјавиле је за „Новости“ Мирослава Наранчић, секретарка Секретаријата за животну средину, пољопривреду и рурални развој.
Наранчић је рекла да ће Град Кикинда надокнадити штету власницима аутмобила који су оштећени због пада стабла. Тачан износ материјалне штете на возилима још се процењује. Због овог догађаја саобраћај у Улици браће Татић био је заустављен око сат времена. Све службе су реаговале на време и стабло је уклоњено, а саобраћај касније нормалзован.
КРИВИ РАДОВИ ?
Пошто нема поузданог одговора због чега се одједном срушило здраво стабло америчког копривића, претпоставља се да је корен, можда, оштећен приликом бројних радова у Улици браће Татић. Протеклих година у овом делу улице више пута су мењане топловодне цеви, постављан је оптички кабл, а било је у других радова.
Препоручујемо
"СЕРБИКА" НАЈБОЉА НА ФЕСТИВАЛУ У КИКИНДИ: Такмичило се 40 хорова (ФОТО)
11. 12. 2022. у 14:33
КИКИНЂАНИН ПОСТАО ГИНИСОВ РЕКОРДЕР: Немања Блажић чаробњак са кошаркашком лоптом
01. 12. 2022. у 14:47
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.
29. 07. 2026. у 19:12
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
РИБЕ САМЕ МАСОВНО ИСКАЧУ ИЗ ДУНАВА: Људи не верују шта се десило код Смедерева (ВИДЕО)
НА ДУНАВУ, у непосредној близини Смедеревске тврђаве, забележен је призор који се не виђа сваког дана.
28. 07. 2026. у 19:54 >> 20:05
Коментари (0)