ПРИЧЕШЋА ВИШЕ НЕГО ИКАД: Владика Јеротеј донео радост верницима у свим деловима Епархије шабачке
Долазак Епископа Јеротеја је благослов за нашу општину, а беседа тим већа да одагна сумње и учврсти нас у вери. Сам дочек преосвећеног епископа испред Храма Светих апостола Петра и Павла и учешће у литургији као и испраћај драгог архијереја узносе нас у вери, рекао је председник општине Владимирци Горан Зарић, радостан што је нови шабачки епископ међу првим срединама посетио баш ову.
фото:В Митрић
„Благодарећи Господу који нас је окупио да нам говори о вери и о семену вере које се сеје а сејач је сам Господ. Сам долазак у цркву и свако од верника добија прилику да посеје семе вере до наредне Литургије и тако редом.
Не постоји изговор за недолазак на Свету литургију, јер ако се то не чини, нечастиви позоба семе вере. Човек је слика Господа по природи Свевишњег са привилегијом и да сам сеје веру и да на тај начин добијамо плодове на многаја љета”.
Препоручујемо
СВЕТСКИ ДАН ДЕЦЕ ОБОЛЕЛЕ ОД РАКА: Скуп у Врању, као подршка малим борцима
11. 02. 2026. у 14:53
„КЊИГА О МИЛУТИНУ“ ВЕЧЕРАС У СМЕДЕРЕВУ: Представа у сусрет Дану државности
11. 02. 2026. у 13:52
ПРЕМИНУО НЕКАДАШЊИ ФУДБАЛЕР ГОРАН ЦВИЈАН: Велика изненадна туга у Кикинди (Фото)
11. 02. 2026. у 13:12
"НЕ МОЖЕМО ДА ДОЂЕМО СЕБИ ОД ШОКА" Ово су Драган и Марко који су се угушили у викендици крај Дрине, Бања Ковиљача завијена у црно (ФОТО)
ТЕЛА Драгана Павловића (32) и Марка Глишића (34) пронађена су данас у викендици крај Дрине, код Бање Ковиљаче.
11. 02. 2026. у 12:45
ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.
09. 02. 2026. у 11:13
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)