“ЗИМСКА ШКОЛА“ ЗА ПОЉОПРИВРЕДНИКЕ: У Параћину једнодневна едукација 7. децембра
ПОСЛЕ једногодишње паузе због ковида, у Параћину ће 7. децембра поново бити организована „Зимска школа“ за пољопривреднике.
Фото: З. Рашић
Реч је о једнодневној едукацији коју у том граду реализује јагодинска Пољопривредна саветодавна стручна служба (ПССС). Дан раније саветодавци ће слична предавања одржати у Рековцу, а у четвртак, 8. децембра, планирана су у Свилајнцу.
У Параћину, почетак је у 10 сати, а позвани су сви заинтересовани пољопривредници са територије параћинске општине. Према програму „Зимске школе“, на различите теме говориће десетак саветодаваца из Јагодине.
Присутни пољопривредници биће тако у прилици да стекну нова сазнања из области повртарства, сточарства, органске производње и заштите. Међу темама биће и проблеми у развоју сеоског туризма, као и мере у оквиру ИПАРД програма.
Препоручујемо
ПОДРШКА РАСЕЉЕНИМА СА КОСОВА У ЋУПРИЈИ: Грађевински материјал за завршетак четири куће
05. 03. 2026. у 16:47
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)