СТИПЕНДИЈЕ ЗА 17 УЧЕНИКА ТЕХНИЧКЕ ШКОЛЕ: Општина Ћуприја подржава школовање за дефицитарна занимања
У СКЛАДУ са Одлуком о стипендирању ученика средњих школа који се школују за дефицитарна занимања на територији општине Ћуприја, a на основу расписаног јавног конкурса за школску 2022/2023. годину, Општинско веће је донело одлуку да 17 ученика првог разреда Техничке школе добију стипендије.
Фото: Фејсбук/Техничка школа
Дефицитарност занимања, како је регулисано јавним позивом, утврђена је на основу евиденције Националне службе запошљавања и потреба ћупријских предузећа, а у питању су занимања на образовним профилима индустријски механичар и оператер за израду намештаја.
Право на стипендију имају ученици првог разреда ових занимања без обзира на просек оцена.
Стипендија се исплаћује у трајању од десет месеци у износу од 8.000 динара на месечном нивоу.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо
ТРАДИЦИОНАЛНА ПОДРШКА: Мост "Врла" мост у Владичином Хану у бојама Дана ретких болести
26. 02. 2026. у 19:25
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)