ДАЈУ ОД СРЦА: У Лозници има скоро 10 хиљада добровољних давалаца крви

В.Митрић

07. 11. 2022. у 18:11

ГРАД Лозница има 9.950 добровољних давалаца крви, од којих је активно око 1.350. Међу њима има доста оних који су крв дали више пута.

ДАЈУ ОД СРЦА: У Лозници има скоро 10 хиљада добровољних давалаца крви

фото : В.Митрић

Поводом 146. рођендана од оснивања пододбора те хуманитарне организације далеке 1876. године уручена су призњања најактивнијим даваоцима, свима који су крв дали 40, 50 и 75 пута. Биљана Филиповић, члан Градског већа, рекла је да локална самоуправа сваке године издваја новац за активности и рад ове организације.

Како је речено, из буџета града ове године за Црвени крст издвојено је око 26 милиона динара, од чега осамнаест милиона за Народну кухињу, око шест за њено функционисање и активности, а за промоције и омасовљавање добровољног давалаштва крви посебно се издваја пола милиона динара. У области социјалне делатности ове године из градске касе издвојено је око пола милиона динара за акцију „Један пакетић пуно љубави", за децу до десет година из социјално угрожених категорија.

- Наравно, на првом месту хуманитарног рада су добровољни даваоци крви јер они омогућавају безбедно функционисање здравственог система. Ово је прилика да се и њима захвалимо - рекла је Зорка Владић, секретарка ове хуманитарне организације.

Захвалнице за 50 пута дату крв добили су: Миодраг Поповић из Воћњака, Миливоје Петровић из Лешнице и Бијелко Јовичић из Лознице. За 40 пута дату крв захвалнице су добили: Зоран Новаковић из Клубаца, Никола Милошевић, Раде Лаврив, Зоран Панић и Радмила Поповић из Лознице и Драган Грујић из Новог Села.

Специјално признање Златни знак Црвеног крста Србије добио је Владан Брадоњић, који је потпредседник Црвеног крста у Лозници трећи пут. Каже, да је за њега ово признање најдраже, јер је добијено за волонтерски рад којим се бави пуних педесет година. Он је и вишеструки давалац крви, драгоцену течност дао је 130 пута.

Захвалнице Црвеног крста Србије добило је тринаест донатора и активиста међу којима су и  „Еуропром" д.о.о, „Миле пром" д.о.о, Милош Симчевић, Драган Томић, као и Средња школа „Свети Сава". Захвалницу Црвеног крста Лознице добило је предузеће „Житопром"- Клупци.

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (0)

ЈЕДНО ПУТОВАЊЕ, ХИЉАДУ ПРИЧА: Туристичка организација Србије на Међународном сајму туризма - место сусрета и инспирације за нове авантуре