КАДИЊАЧА ХУМАНА И СОЛИДАРНА: На предлог ученика покренута иницијатива за помоћ другим ученицима
ДЕЧЈА недеља је права прилика да се покаже другарство, пожртвованост и љубав према другу, кажу у ОШ „Кадињача“ у Лозници, чије ђаке и запослене одвајкада краси хуманост и солидарност.
в митрић
Тако је и овог пута, на иницијативу Ученичког парламента, покренута иницијатива за прикупљање свих животних потрепштина за ученика наше школе коме је овај вид помоћи неопходан. Прикупљен је школски прибор, одећа, храна, обезбеђена бесплатна екскурзија од стране школе.
У дворишту и фискултурној сали матичне школе одржано је спортско надметање у одбојци и фудбалу између екипа матичне школе и издвојеног одељења из Лозничког Поља. Девојчице су се такмичиле у одбојци, а дечаци у фудбалу. Присутни су могли да дају новчани прилог који је намењен у хуманитарне сврхе. У оквиру ове акције сакупљено је 157.880 динара и 40 евра. И, како кажу у овој школи, што се тиче хуманости и солидарности, она код њих не живи само у једној недељи, „већ сваког дана“.
МИНИСТАР МОМИРОВИЋ: Саобраћајница Нови Београд - Сурчин биће завршена до фебруара 2023. године
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)