НАГРАДЕ ПОДСТРЕК ЗА ВЕЋУ ПРОИЗВОДЊУ: Изабран најбољи млади пољопривредник и најбоље пољопривредно газдинство у Србији за 2022. годину
Избор за најбоље пољопривредно газдинство Србије су у циљу промовисања пољопривреде, организовали Српско удружење младих пољопривредника- СУМП, и Привредна комора Војводине
ПКВ
- НАГРАДУ за најбоље пољопривредно газдинство доживљавам као посебан, додатни подстрек и још већу вољу за радом, али и као чињеницу да је држава препознала и да подржава наш труд- то истиче Александар Жилић, пољопривредник из Мартинаца крај Сремске Митровице, победник овогодишњег Избора за најбоље пољопривредно газдинство Србије, који су у циљу промовисања пољопривреде, организовали Српско удружење младих пољопривредника- СУМП, и Привредна комора Војводине.
- Супруга Марија и ја од 2016. године производимо сир, а награђени смо и са три Велике златне медаље на Пољопривредном сајму у Новом Саду. Кренули смо са једном кравом, млеко не продајемо, већ све што помуземо иде у сир. Cада имамо 14 крава и месечно произведемо између 350 и 400 килограма сира- каже Жилић.
По одлуци стручног, осмочланог жирија овогодишњег избора, друго место у избору за најбоље газдинство припало је Бојану Ценићу из Дубља, а треће Славиши Стојковићу из Мале Реке.
За најбољег младог пољпривредника изабран је Радивој Лагунџин (34) из Иђоша крај Кикинде. Он у оквиру породичног газдинства већ 15 година ради на производњи садница за пошумљавање, као и украсних садница за баште.
- Породични расадник је основан 2003. године а бавимо се и ратарењем, производњом воћа и поврћа- каже Лагунџин.- Награда ми много значи, пре свега као потврда да добро и квалитетно радимо а значајан је и финансијски део награде који ћемо искористити за обнову механизације и за репро материјал.
Награде овогодишњим лауреатима за најбоље пољопривредно газдинство, уручио је Бошко Вучуревић, председник Привредне коморе Војводине, који је нагласио да та институција подржава читав пројекат јер је пољопривреда веома важан сегмент у нашој привреди.
- За првих седам месеци ове године вредност спољнотрговинске робне размене аграра Републке Србије износила је 4, 4 милијарде евра. Извоз аграрних производа чинио је 17, 7 одсто укупног извоза Републике Србије у том периоду - истакао је Вучуревић.
Кандидати за награде су се током фебруара и марта пријављивали на конкурс званичне интернет странице најбољегаздинство.рс, а одлуком стручног жирија у ужи круг пласирало се 15 пољопривредника који су до проглашења представљени и широј јавности. Право на учешће имали су сви регистровани пољопривредници који су у активном статусу и који су у тренутку конкурисања имали мање од 40 година.
НАЈБОЉЕ пољопривредно газдинство је награђено са пола милиона динара, плакетом и златним српским дукатом, другопласирано са 300.000 а трећепласирано са 200.000 динара. Најбољем младом пољопривреднику уручена је плакета и ваучер у износу од 300.000 динара
Препоручујемо
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"
ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.
26. 12. 2025. у 12:34
Коментари (0)