БУРНА НОЋ НА ВРШАЧКИМ ПЛАНИНАМА: Од ватре спасене викендице, Вршачка кула, репетитор… (ФОТО/ВИДЕО)

Јелена Баљак

07. 08. 2022. у 09:33

ПОСЛЕ дуге ноћне борбе са ватреном стихијом, Вршачки брег је освануо без пламена, али опасност од ширења пожара још није прошла и ватрогасци и даље контролишу ризичне тачке.

БУРНА НОЋ НА ВРШАЧКИМ ПЛАНИНАМА: Од ватре спасене викендице, Вршачка кула, репетитор… (ФОТО/ВИДЕО)

Град Вршац

Најтежа ситуација ноћас је била од два до четири сата после поноћи, када је јак ветар, који срећом није дувао током дана, распламсао ватру и додатно отежавао посао већ уморним ватрогасцима из Вршца, Панчева, Беле Цркве и Пландишта, као и полицајцима, радницима ЈКП „Други октобар“ и шумске управе, који су се са ватром борили од суботе у пет поподне.

Како је „Новостима“ речено, у једном тренутку на две локације ватра се приближила на свега неколико метара од првих викендцима, али су објекти брзом реакцијом успешно одбрањени.

Од ватрене најезде у неколико наврата спашен је и средњовековни бисер Вршца – Вршачка кула, као и репетитор, који се налази одмах поред. Такође, спасене су п просторије Клуба екстремних спортова „Изазов“.

Ватрогасне екипе и даље су на брегу и контролишу да се пламен поново не разбукти.

 

Надлежни моле грађане да још увек не долазе на брег, јер и даље постоји опасност од разбуктавања ватре и пада нагорелог дрвећа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

ПРОЛИЛИ СТЕ КАФУ ПО ТЕПИХУ? Ево како најлакше очистити флеку