ОЖИВЕО СТАРИ ОБИЧАЈ: Игра за дукат у порти цркве у Добром потоку - ко најдуже издржи у колу, добија златник (ФОТО)
У ПОРТИ цркве Добропоточке код Крупња, где су многобројни духовни и културни садржаји и музеји, која је подигнута у 15. веку ускоро почиње традиционална игра за дукат.
Фото: В. Митрић
На дукат могу да рачунају момак и девојка који најдуже издрже у колу које се обично игра око два сата.
Ову светковину која је овде установљења 1898 године пре четврт века је васкрсао протојереј ставрофор Александар Ђурђевић који је осмислио и изградио овај комплекс и који игра коло за десетку.
Догађај прате многе ТВ екипе, међу којима и једва телевизија из Будимпеште.
Препоручујемо
ОГЛАСИО СЕ И НАДАЛ, ИНСТАГРАМ СЕ УСИЈАО! Ево шта је Шпанац поручио Новаку
12. 07. 2022. у 07:13
ОЧУВАЊЕ ИДЕНТИТЕТА ВЛАХА: "Гергина" на Фестивалу Влаха Балкана у Северној Македонији
12. 07. 2022. у 17:00
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)