БЕРБА ВОЋА У РАЂЕВИНИ: За купину 150 динара (ФОТО)

В.Митрић

08. 07. 2022. у 15:21

БЕРБА малине у Рађевини је при крају, а због суше приноси су мањи за око 30 одсто од очекиваних. Цена тог јагодичастог воћа је око 600 динара.

БЕРБА ВОЋА У РАЂЕВИНИ: За купину 150 динара (ФОТО)

Фото: В.Митрић

Малинари раднике на брању плаћају од 3000-4000 динара. Они који су имали боровницу, плаћали су 100 динара по килограму обраног, па су вреднији берачи могли да зараде и 5000 динара и више.

Фото: В.Митрић

Почела је и берба купине, чија је откупна цена, каже агроном Саша Перић, један од најугледнијих стручњака за воћарство у Србији, који ствара предуслове за извоз и у далеку Кину.

- Кад је била најпотребнија влага, кад су се развијали ластари завладала је суша. Најновије падавине, наравно ако не буде олује и града, утицаће на род купине.

Фото: В.Митрић

МНоги воћари, који су ранијих година били разочарани откупном ценом воћа, пре свега малине и купине, враћају се у воћњаке и подижу нове засаде.

БОНУС ВИДЕО: 

БОГОСАВ ЖИВКОВИЋ: Светска слава почела је од змије са слузавим трагом и бркатим човеком

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута