КРЕДИТ ЗА ВРТИЋ, ВОДОВОД И РЕЗЕРВОАР: Врање узима зајам за капиталне инвестиције
НА 22. седници Скупштине града Врања донета је одлука о задуживању локалне самоуправе ради финансирања капиталних инвестиционих расхода.
Д. Ристић
Разлоге за ново задужење локалне самоуправе је образложио градски већник за финансије Бојан Костић који је истакао да је одлука донета у складу са мишљењем Министарства финансија и она предвиђа задуживање града у износу од 100 милиона динара.
- Од тога износ у висини од 48 милиона динара односи се на коришћење неповучених средстава по основу раније уговореног кредита, а ново задуживање износи 52 милиона. Поменута средства намењена су за завршетак новог вртића у насељу Рашка, изградњу водоводне мреже у селима Нерадовац и Моштаница и санацију резервоара ,,Јеврем бунар” у Врању - прецизирао је Костић.
Препоручујемо
ДАНИ МУЗИКЕ, АНИМАЦИЈЕ, ТЕАТРА, КЊИГА И ДЕЧЈИХ РАДОСТИ: Почиње Врањско културно лето
06. 05. 2022. у 14:47
ПОТПИСАН СПОРАЗУМ О САРАДЊИ: Унапређује се васпитно - образовни систем
06. 05. 2022. у 14:09
ОЗБИЉНА РЕКОНСТРУКЦИЈА СПОРТСКО РЕКРЕАТИВНОГ ЦЕНТРА: Пројекат вредан 450 000 евра
06. 05. 2022. у 13:46
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)