ПОДЕЉЕНО 100 АУТО-СЕДИШТА ЗА БЕБЕ: Акција Савета за безбедност саобраћаја Града Сомбора
У СКУПШТИНИ града Сомбора градоначелник Антонио Ратковић и чланови Савета за безбедност саобраћаја уручили су првих 100 ауто-седишта за бебе које су рођене у 2022. години. Ово је шеста година заредом како Град Сомбор дарује ауто седишта за безбедну вожњу најмлађих суграђана.
Фото: Ј. Бекић
Додатних 120 седишта за превоз деце у аутомобилима биће додељено путем јавног позива, а моћи ће да се пријаве сви заинтересовани родитељи који су добили децу у 2021. и 2022. години, а нису добили седиште на поклон од града.
-Савет за безбедност саобраћаја одлучио је да ће приоритет бити безбедност наших најмлађих учесника у саобраћају и зато смо се одлучили за ову лепу меру. Милион динара годишње се издваја за куповину ауто- седишта и исто толико новца се усмери за куповину дечјих седишта за бицикле- истакао је Ратковић.
Средства којима се финансирају ове акције обезбеђена су од наплате казни несавесним возачима на територији Града Сомбора.
Препоручујемо
МАЈА ГОЈКОВИЋ О БОРБИ ЗА ДРУШТВО БЕЗ НАСИЉА Положај жена све бољи и бољи
09. 12. 2025. у 20:00
СВЕЧАНО ОТВОРЕНЕ НОВА ЗГРАДА МЗ И ОБНОВЉЕНА САЛУ СОКОЛСКОГ ДРУШТВА Футогу по заслузи
09. 12. 2025. у 16:29
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)