БЕЗ КОВИД БОЛЕСНИКА У БОЛНИЦИ: Епидемиолошки пресек у Пиротском округу
НА ПОДРУЧЈУ Пиротског округа у последња 24 часа тестирано је 169 особа, међу којима су 22 инфициране корона вирусом, што је 13 одсто позитивности, кажу у пиротском ЗЗЈЗ и прецизирају да је у Пироту заражено 16, а у околним местима: Димитровград, Бабушница и Бела Паланка по две особе.
Фото: В.Ћ.
Број инфицираних је свакако већи, али се не јављају сви лекарима.
Охрабрујући су подаци, додају лекари, да у Општој болници у Пироту, на ковид одељењу тренутно нема ниједног пацијента који се лечи од последица заразе и да у последње две недеље није било ниједног смртног случаја.
У ковид амбуланти пиротског Дома здравља, у последња 24 часа обављено је 135 прегледа, од којих је 61 први и 74 контролна, док је у дечјој ковид амбуланти било 168 прегледа: 100 првих и 68 контролних.
Кумулативне стопе потврђених случајева на нивоу округа су у паду - кажу у Центру за превенцију и контролу болести и процењују да је епидемиолошка ситуација у округу несигурна, са тенденцијом преласка у повољну.
Од почетка године на овом подручју била су 8.323 лабораторијски потврђена случаја заражавања, као и 64 смртна исхода у пиротској болници.
БОНУС ВИДЕО:
РАНИ БЕХАР У СМЕДЕРЕВСКИМ ВОЧЊАЦИМА: Процветале ране трешње и брескве
Препоручујемо
ЗА ХРАМОВЕ 12 МИЛИОНА: Финансирање пројеката верских заједница у Пироту
12. 04. 2022. у 12:29
ТРАЖЕ НОВА РЕШЕЊА ПРОТИВ ЗАРАЗЕ: Пиротски крај три године угрожен афричком кугом свиња
11. 04. 2022. у 19:33
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ИРАН ПОСЛАО ЈАВНУ ПОРУКУ СРБИЈИ: "Ви и ми смо симбол отпора и пркоса - остаћемо јаки и уједињени"
"ОД БЕОГРАДА до Техерана, видљив је исти образац насиља и непоштовања међународног права и људских живота."
25. 03. 2026. у 20:54
Коментари (0)