ЗА ПОЧЕТАК ЋЕ ДА СРУШЕ ДИМЊАК: Договор "Кнауфа" и сурдуличких еко-удружења
ПРЕДСТАВНИЦИ компаније "Кнауф" и сурдуличких еколошких удружења пронашли су компромис и постигли договор о унапређењу еколошког пословања те компаније. Фирму која послује у оближњем Белом Пољу сматрали су највећим загађивачем животне средине, због чега су у више наврата протестовали.
Фото Ј. Стојковић
Компанија је прошле године отпочела са новим циклусом пројеката који унапређују заштиту животне средине. Инвестиције започете у 2021. трајаће и током ове године и износе укупно око 19 милиона евра, а до сада су покренути радови на уградњи система за одсумпоравање, повећању рециклажних капацитета и додатном унапређењу производне опреме, појаснио је директор компаније Бранислав Поповић.
Реч је о процесу који ће трајати 12 недеља, чиме ће бити знатно унапређени еколошки стандарди.
- На састанку са еколошким организацијама рекли смо да смо ми ти који ће изводити радове, а да ће они видети како радимо и како испуњавамо обећања - рекао је Поповић.
Занимљиво је да је у оквиру радова почело рушење старог димњака који датира још из Другог светског рата. Чим се започело са тим послом пронађен је "сумњиви метал", због чега је обавештена полиција, па се сада димњак због ризика буквално одзидава циглу по циглу.
Препоручујемо
У НОВОМ САДУ РЕШЕН ВИШЕДЕЦЕНИЈСКИ ПРОБЛЕМ: Нови допринос заштити животне средине
02. 03. 2022. у 14:24
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)