ЗБОГОМ МОБИЛНИМ ТЕЛЕФОНИМА: Одлука школе из Пожаревца у жижи, подржали је и родитељи

Татјана Марковић

04. 03. 2022. у 23:29

ЂАЦИ Основне школе "Доситеј Обрадовић" у Пожаревцу од понедељка у школи више неће смети да користе мобилне телефоне.

ЗБОГОМ МОБИЛНИМ ТЕЛЕФОНИМА: Одлука школе из Пожаревца у жижи, подржали је и родитељи

Фото Pixabay

Од тренутка када кроче у школу па све док не крену назад кући, за њих ће мобилни бити забрањени. То значи да неће моћи да их узимају чак ни док су на малом и великом одмору. Да изненађење буде веће, супротно мишљењу да родитељи превише допуштају деци, ова иницијатива потекла је баш од њих и подржали су је једногласно.

- Родитељи већ годину дана уназад о томе размишљају. Заједнички смо донели одлуку на иницијативу Савета родитеља. Сви су били сагласни, да не кажем да су једва дочекали, чак нико није био уздржан - прича директорка Ивана Јоксимовић.

Ученици ће, када у понедељак дођу на наставу, мобилне телефоне остављати у ормарима у учионици који ће бити под кључем. Још занимљивије је што за ову одлуку постоји низ разлога и ниједан није безазлен.

- Најкраће речено: деца су нам стално крај телефона. Изгубила су много на непосредној комуникацији, нарочито током короне, и морамо да их подстакнемо да се поново друже. Друга ствар, долазило је често до нежељених фотографисања и снимања. Деца су се снимала чак и у тоалету школе. Морали смо превентивно да реагујемо да не би дошло до злоупотребе тих фотографија и снимака - упозорава директорка.

(Телеграф)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (2)

Када је кеш/рефинансирајући кредит најбоља опција за вас и какве опције нуде банке у Србији?