БЕЗБЕДНОСТ САОБРАЋАЈА У ПАРАЋИНУ: Већници усвојили извештај Савета за координацију послова безбедности
ОПШТИНСКО веће у Параћину на последњој седници – поред више других тачака дневног реда – усвојило је редован годишњи извештај о раду Савета за координацију послова безбедности саобраћаја у општини за 2021. годину.
Фото: З. Рашић
На ову тему говорио је председник Савета Душан Илић, нагласивши да су прошле године набављени и уграђени на кључним локацијама у граду дигитални ЛЕД брзински дисплеји; такође је купљена опрема и промотивни материјал за ученике млађих разреда у циљу њихове едукације о правилима у саобраћају.
У школама је реализован пројекат "Пажљивкова смотра", заинтересовани возачи трактора добили су бесплатно ротациона светла, а за родитеље новорођених беба набављена су дечја ауто-седишта која ће бити подељена до краја марта.
Спроведена је и набавка светала за мотоциклисте и бициклисте и промотивног материјала чија се подела планира у првом кварталу ове године.
У циљу боље сарадње и побољшања ефикасности рада саобраћајне полиције, за њене потребе купљени су савремени алкометар и рачунар, образложио је рад Савета за безбедност саобраћаја Душан Илић, пре него што је извештај усвојен.
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)