АКЦИЈА ЧИШЋЕЊА СРЕБРНОГ ЈЕЗЕРА: Окупљање и почетак планирани за суботу

Душанка Новковић

03. 03. 2022. у 15:02

У ОПШТИНИ Велико Градиште најављена је акција чишћења приобаља Дунава коју у суботу, 5. марта, организује Удружење љубитеља природе “Наша Дрина“.

АКЦИЈА ЧИШЋЕЊА СРЕБРНОГ ЈЕЗЕРА: Окупљање и почетак планирани за суботу

Д.Н.

Овом акцијом биће обухваћен део обале у близини Сребрног језера, од “зимовника“ до села Затоње, где Дунав наноси велику количину пластичног и другог отпада који се задржава уз обалу.

Организатори су препознали еколошки и туристички потенцијал општине Велико Градиште и одлучили да активности отпочну у овом делу Источне Србије. Њима ће се придружити пецароши који на том делу редовно бораве, а општина, уз захвалност еколошком удружењу “Наша Дрина“, упућује позив и грађанима, љубитељима природе, да дођу и дају свој допринос заштити животне средине.

Окупљање и почетак акције планирани су у 12.15 на “шпицу“ на Дунаву.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.

05. 03. 2026. у 13:12

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.

05. 03. 2026. у 12:54

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

МАЊА ПОТРОШЊА, ВЕЋА СТАБИЛНОСТ: Енергетска ефикасност у служби јавног здравља