„ВЕТАР У ТАПЕТАМА“ У ВРШЦУ: Прва представа македонске заједнице у Србији
ПРВА позоришна представа македонске националне заједнице у Србији – „Ветар у тапетама“ одиграна је у Културном центру Вршац.
Град Вршац
Представа је припремљена под покровитељством Националног савета македонске националне мањине, Фондације за отворено друштво, Министарства културе и Покрајинског секретариајта за образовање.
Осмишљена је двојезично, на српском и македонском језику, са основним циљем отварања питања културног идентитета младих са ових простора, који су на „привременом“ раду у иностранству.
Представа је рађена по мотивима Мрожекових „Емиграната“, у адаптацији и режији Зорана Митровића. Митровић и у глуми у овом комаду, заједно са Немањом Симићем.
Препоручујемо
СМАЊЕНЕ КОРОНА БРОЈКЕ У ЈУЖНОМ БАНАТУ: Регистрована још 494 нова случаја заразе
05. 02. 2022. у 12:31
ТЕЛО МЕСЕЦ ДАНА ПЛУТАЛО У ДУНАВУ: Језиви детаљи несреће код села Стара Паланка
01. 02. 2022. у 15:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)