ГЕРОНТОДОМАЋИЦЕ ЗА 70 КОРИСНИКА: У Житишту помоћ за старије суграђане

сопствени

01. 02. 2022. у 09:41

ОПШТИНА Житиште шесту годину заредом започела је циклус пружања бесплатне услуге геронтодомаћица. Помоћ у кући за старије суграђане, којима је помоћ неопходна, а који живе сами, у циљу задовољавања њихових социјалних, животних и здравствених потреба.

ГЕРОНТОДОМАЋИЦЕ ЗА 70 КОРИСНИКА: У Житишту помоћ за старије суграђане

А. Амижић

Услуга обухвата основну помоћ око спремања просторија у којима бораве, набавку намирница, одлазак по рецепте и лекове, плаћање рачуна, уношења огрева зими и чишћење пећи, помоћ пресвлачења постељине, простирања рубља и основних хигијенских потреба.

Геронтодомаћице ће посао за укупно 70 корисника на територији општине Житиште обављати у Банатском Карађорђеву, Честерегу, Банатском Двору, Торди, Житишту, Торку, Новом и Српском Итебеју, Међи и Равном Тополовцу, а уколико буде заинтересованих корисника и у Хетину и Вишњићеву.

Стручну подршку, као и до сада, пружаће Центар за социјални рад у Житишту.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута