ГРАД ГРАДЕ СА 50 МИЛИОНА ЕВРА! Сремску Митровицу у овој години очекују капитална улагања у реконструкцији здања

С. КОСТИЋ

15. 01. 2022. у 06:21

СРЕМСКА Митровица и ове године наставља са значајним капиталним улагањима. Међу њима су изградња нове градске болнице и обнова постојеће, реконструкција Дома здравља, Хитне помоћи, митровачког позоришта, изградња спортске сале у Мачванској Митровици, реформа високог образовања и још много тога.

ГРАД ГРАДЕ СА 50 МИЛИОНА ЕВРА! Сремску Митровицу у овој години очекују капитална улагања у реконструкцији здања

Будући изглед болнице, Фото Промо

А кроз све ове пројекте у град на реци Сави, биће утрошено преко 50 милиона евра, каже за "Новости" Бранислав Недимовић потпредседник Владе и први човек напредњака у Сремској Митровици.

- Митровица ће добити градску болницу која ће током ове године почети да се гради на простору старе школе "Драгиња Никшић". Имаће 17.000 квадрата и у њој ће бити смештено највише двоје пацијената у једној соби, са потпуно новом опремом - каже Недимовић, додајући да ће се у Општој болници реконструисати Хируршки блок, Интерно, део у којем је породилиште и гинекологија као и стара зграда болнице која је изграђена пре више од 100 година. За изградњу нове болнице, како истиче Недимовић, држава ће издвојити 20 милиона евра само у првој фази.

Недимовић показује како ће изгледади сала у Мачванској Митровици, Фото С. К.

У плану је и модеран спортски објекат у Мачванској Митровици, чији вредност пројекта износи преко 200 милиона динара. Он би требало да задовољи потребе актуелних клубова да могу да играју утакмице са публиком. Коначно у овој години започеће потпуна реконструкција позоришта у складу са противпожарним условима, биће урађена фасада и спољна расвета а вредност овог пројета је око 120 милиона динара.

- Висока струковна школа отвориће три нова смера као темељ за будући факултет. Један ће се односити на логистику, то је оно што недостаје у држави, други, погонски инжињери који воде групу у производњу и трећи ће бити везан за храну. У почетку ће то бити у оквиру објекта у старој Педагошкој академији а пошто је Град купио Дом ЈНА ту ћемо изградити један мултифункционални објекат који ће бити намењен за струковне студије и за будући ИТ центар или Научно - технолошки парк - појаснио је Недимовић.

Канализација у Лаћарку

ПРОЈЕКАТ канализације у Лаћарку је потпуно припремљен, Град има грађевинску дозволу, и ово цело место добиће у 2022. години канали­зациону мрежу, што мештани већ одавно очекују.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.

27. 01. 2026. у 07:44

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: Имам проблем што ради на националној телевизији

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"

ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.

25. 01. 2026. у 20:42

Коментари (0)

А ТРИ ДАНА ПОСЛЕ НАПАДА ТОРЦИДЕ У ТУЗЛИ... Делије се огласиле, ево шта су управо поручили навијачи Црвене звезде