СВЕ ВИШЕ ПРЕГЛЕДА И ЗАРАЖЕНИХ: Погоршава се епидемиолошка ситуација у Пиротском округу
ОД почетка године, на подручју Пиротског округа регистровано је 333 лабораторијски потврђених случајева инфекције ковид 19.
Фото: В.Ћ.
Број заражених се стално повећава о чему говори и податак да је од 6. јануара до данас потврђено 233 случаја заразе, а само данас је их је било 74. Међу зараженима доминирају житељи Пирота којих је било 49, затим следе грађани са подручја Бабушнице, Димитровграда и Беле Паланке.
Према последњем пресеку пиротског ЗЗЈЗ, у ковид амбуланти обављено је 205 прегледа од којих је 114 првих, док је у дечјој ковид амбуланти било 94 прегледа.На лечењу од последица заражавања у пиротској Општој болници тренутно се лечи 18 грађана.
Највише оболелих је из Пирота, затим из Димитровграда, па Бабушнице и Паланке. Стручњаци Центра за контролу и превенцију болести при пиротском ЗЗЈЗ процењују да је епидемиолошка ситуација у округу и даље неповољна.
БОНУС ВИДЕО - НАШИ ХЕРОЈИ: Интервју са докторком из ковид амбуланте
Препоручујемо
ДЕТАЉНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Ледени дани пред нама, температуре неће ићи изнад нуле
12. 01. 2022. у 19:04
ПОСЛЕ ОБАРАЊА РЕКОРДА У БРОЈУ ЗАРАЖЕНИХ: Заказана седница Кризног штаба
12. 01. 2022. у 15:37
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)