ЛОМЉЕЊЕ ЧЕСНИЦЕ У ПАРАЋИНУ: Први златник отишао у руке дечака Ђорђа Андрејића
ОБЕЛЕЖАВАЊЕ Божића у Параћину одржано је под покровитељством Општине у сарадње са Храмом свете Тројице и Туристичком организацијом.
Фото: ОПштина Параћин
Након Божићне литургије коју је служило свештенство параћинског храма и причешћа, чему је присуствовао велики број верника, у павиљону преко пута цркве обављено је ломљење божићне чеснице. Била је тешка око 50 килограма, а припремила је породица Драгише Милошевића из Параћина.
У чесници се налазило пет златника. Први је отишао је у руке осмогодишњег дечака Ђорђа Андрејића, док је председник општине Параћин Владимир Милићевић свој златник поклонио малом Василију.
Синоћ, на Бадњи дан, традиционалној вечерњој литургији и паљењу бадњака такође је присуствовао огроман број Параћинаца. У организовању манифестације под називом „Божићна варница“ учествовали су још „Коло српских сестара“ и Удружење војних пензионера.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
НАРОДНА ТРАДИЦИЈА ЖИВИ У СВИЛАЈНЦУ: Манифестације одржане у Дубници и Луковици (ФОТО)
15. 07. 2026. у 13:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)