РЕКОРД НОВОСАДСКЕ ПРЕДШКОЛСКЕ УСТАНОВЕ: У вртићима „Радосног детињства“ више од 17.000 деце а листа чекања смањена на 374

Град Нови Сад

16. 12. 2021. у 14:29

ТРОГОДИШЊИ Стефан Ранчић је седамнаестхиљадито дете уписано у новосадску Предшколску установу (ПУ) „Радосно детињство“, саопштено је данас у вртићу „Свитац“ приликом потписивања уговора између дечакових родитеља и представника Предшколске установе.

РЕКОРД НОВОСАДСКЕ ПРЕДШКОЛСКЕ УСТАНОВЕ: У вртићима „Радосног детињства“ више од 17.000 деце а листа чекања смањена на 374

Град Нови Сад

Том чину присуствовала је чланица Градског већа за образовање Дина Вучинић, која је нагласила да је уписан рекордан број предшколаца.

- На данашњи дан имамо 17.060 деце уписане у "Радосно детињство" а листа чекања смањена је на 374 деце. Срећни смо и поносни али нас тај успех уједно и обавезује да још више радимо – изјавила је она истичући циљ надлежних да следеће године нема листа чекања.

- Градимо три нова вртића, на Адицама, у Ветернику и на Сајлову и заједно са вртићем у Ораховој улици, који већ увелико ради, сигурна сам да ћемо тај циљ остварити.

Вучинићева је додала да је Нови Сад финансијски стабилна локална самоуправа и шоручила да ће Град наставити да субвенционише боравак деце у приватним вртићима као и да боравак у ПУ „Радосно детињство“ буде бесплатан.

- Поносни смо на овакве идеје нашег градоначелника и радимо на томе да их на задовољсво Новосађана успешно реализујемо - изјавила је Дина Вучинић.

Према речима директорице "Радосног детињства" Маријане Попов у 41 од укупно 73 објекта те установе више нема листе чекања, односно уписана су сва деца која су пријављена за те вртиће. Она је захвалила Граду и градоначелнику Вучевићу који, како је истакла, препознаје потребе деце и запослених и што континуирано подржава "Радосно детињство".

- Пре годину дана имали смо уписано 16.079 деце, а на листи чекања је било 1.055 деце. За само годину дана повећали смо број и уписане деце и васпитних група са 684 на 709. Ти конкретни подаци јасан су показатељ оствареног успеха – истакла је Маријана Попов.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Аудио БМ слушни апарати – гратис батерије за целу годину