ПОДСТИЦАЈ ЗА ПОЉОПРИВРЕДНИКЕ: Донети правилници ускоро јавни позив за подошење захтева

Зорица Глигоријевић

15. 12. 2021. у 17:43

ПРАВО на подстицаје регистрована пољопривредна газдинства остварују ако су извршила набавку машина и опреме од 1. јануара ове године најкасније до дана подношења захтева

ПОДСТИЦАЈ ЗА ПОЉОПРИВРЕДНИКЕ: Донети правилници ускоро јавни позив за подошење захтева

З. Глигоријевић

Група за привреду и пољопривреду Одељења за друштвене делатности, привреду и локални економски развој Општинске управе општине Ћуприја обавештава регистрована пољопривредна газдинства на територији општине Ћуприја да је Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде донело правилнике о подстицајима за инвестиције у физичку имовину пољопривредног газдинства за набавку нових машина и опреме за унапређење примарне производње биљних култура и сточарске производње. На основу правилника, Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде ускоро ће расписати јавни позив за подношење захтева.

Право на подстицаје регистрована пољопривредна газдинства остварују ако су извршила набавку машина и опреме од 1. јануара ове године најкасније до дана подношења захтева.

“Подстицаји се утврђују у процентуалном износу, умањеном за инос ПДВ-а, односно 50 одсто од вредности инвестиције, а највиши укупни износ за који се може остварити право износи 800.000 динара”, наводи се још у обавештењу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Ћерка Луке Модрића више личи на Луку Модрића - од Луке Модрића (ФОТО)