ПЕСМЕ ЗА НАЈ-ВЕЛИКЕ: Промоција књиге поезије за децу Душка Домановића
У СВЕЧАНОЈ сали краљевачке Градске управе у четвртак ће бити одржана промоција прве књиге поезије за децу познатог књижевника Душка Домановића - „Песме за нај-велике“.
КЦ Рибница
После збирке „Најлепше вештине“ Живорада Недељковића, ова књига је друго издање едиције „Дете и свет“ коју је објавио овдашњи Културни центар „Рибница“.
Душко Домановић рођен је 1979. године у поморавском селу Адрани код Краљева, а живи у Нишу. Дипломирао је на Одсеку за филозофију Филозофског факултета у Новом Саду. Објавио је књиге песама „Недеља поподне”, „Већи од живота (Буковски ово никада није радио)“, „Оно што смо били”, збирку кратких прича „Пуна линија” и драму намењену деци „Аждозмајска љубав”.
Препоручујемо
Кад чују како се Крушевљанин зове, сви се питају да ли му је матичар био пијан
03. 05. 2026. у 12:37
Позив Сомборцима да буду хумани: Акција добровног давања крви у понедељак, 4. маја
03. 05. 2026. у 06:45
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)