НАБАВКА РАСХЛАДНЕ ОПРЕМЕ: Власотиначкој задрузи максималан износ средстава
ПОЉОПРИВРЕДНА задруга „Власина фруит“ добила је 7,5 милиона динара на конкурсу Министарства за бригу о селу и то је појединачно максималан износ средстава намењених унапређењу задругарства у програму поменутог министарства.
Фото: И.Митић
- Овим средствима набавићемо расхладну и опрему за сортирање воћа, а локална самоуправа ће нам помоћи у обнови прилазног пута објекту. Тиме ћемо умногоме унапредити наш рад, али и отворити нове могућности за даљи развој – казао је Милан Јовановић, директор задруге која је основана прошле године.
Међу оснивачима је петоро задругара. Имају и 20 коопераната и већ послују са неколико домаћих фирми. Задруга располаже са девет хектара земље. Две трећине укупних површина су под засадима јагодичастог воћа, а трећина под коштичавим воћем.
„Власина фруит“ је трећа задруга у Власотинцу која је последњих година добила бесповратна средства Министарства за бригу о селу. Пре ње помоћ су на конкурсу добиле задруге „Мед и воће“ и „Росуља“.
У локалној самоуправи истичу задовољство чињеницом да су власотиначки пољопривредници препознали значај удруживања, а председник општине Братислав Петровић наглашава да ће наставити да подржавају овакав начин унапређења пољопривредне производње.
Препоручујемо
Без струје пола града: Редовно сервисирање електромреже на територији Ниша и околине
14. 04. 2026. у 16:53
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)