ЈАВНИ ПОЗИВ: Прилика за жене у Житишту које се баве пољопривредом

Б. Грујић

16. 11. 2021. у 15:43

КАО и претходних година у Житишту је расписан Јавни позив за економско оснаживање жена на територији ове Средњобанатске општине, за 2021. годину, а право да учествују имају незапослене жене које желе да покрену пољопривредну производњу или започну сопствени бизнис, жене носиоци пољопривредног газдинства и предузетнице или власнице привредног друштва.

ЈАВНИ ПОЗИВ: Прилика за жене у Житишту које се баве пољопривредом

Фото: А. Амижић

Право на финансијску подршку у максималном износу 200 хиљада динара, жене могу да остваре уколико до сада нису користиле друге државне помоћи за исту опрему, односно да нису добиле подршку из локалног, покрајинског или републичког буџета у последње три године за исту опрему за коју аплицирају.

Добијени новац, могу утрошити за набавку опреме за производњу и прераду примарних пољопривредних производа у области воћарства, пчеларства, повртарства и вртларства, као и набавку опреме за регистровану делатност или покретање сопатвеног бизниса.
Рок за подношење пријава са потребном документацијом је до 30. новембра ове године.
 

БОНУС ВИДЕО: КАКО ПРОВЕРИТИ РАДНИ СТАЖ: Јелица Тимотијевић из ПИО фонда у новој епизоди Фт1П

 

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА Милановић изненадио изјавом: Она је фасада и надоградња, и то док траје...

"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."

ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).

25. 03. 2026. у 10:29

Коментари (0)

ХРВАТСКА У НЕВЕРИЦИ: Ево шта су Српкиње урадиле у Дубровнику