СЕЋАЊЕ НА ХЕРОЈЕ: У Краљеву обележен Дан примирја (ФОТО)

ПРАВОСЛАВНИМ парастосом који су служили свештеници Епархије жичке и пригодним програмом глумаца овдашњег позоришта, у парку код Духовног центра „Свети владика Николај Велимировић“ у Краљеву, обележен је Дан примирја у Првом светском рату који се од 2012. године у Србији слави и као државни празник.

СЕЋАЊЕ НА ХЕРОЈЕ: У Краљеву обележен Дан примирја (ФОТО)

Фото: Г. Шљивић

У присуству многобројних Краљевчана, крај споменика крајпуташа, посвећених младим људима из краљевачког краја који су током балканских и Првог светског рата уткали своје животе у слободу отаџбине, венце и цвеће положили су градоначелник Краљева др Предраг Терзић са сарадницима, представници Рашког управног округа, војске, полиције, борачких и других организација и удружења.

 

БОНУС ВИДЕО: РИЗНИЦА УМЕТНИЧКИХ ДЕЛА: У Дому Војске Србије налазе се скупоцене слике, скулптуре, таписерије...

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

РАЗМИШЉАЛИ СМО О УСВАЈАЊУ ДЕТЕТА, ПОКУШАЛИ МНОГО ПУТА Болна исповест Јашара о борби за потомство - Ишли смо свуда, нажалост, није ишло