И 28 ДОМАЋИНСТАВА У ВРШЦУ БИЋЕ ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНИЈЕ: Добили могућност да изведу радове до краја маја
ВЛАСНИЦИ 28 домаћинстава са територије Града Вршца потписало је данас тројне уговоре о суфинансирању програма енергетске ефикасности.
Град Вршац
На конкрус, који заједнички финансирају Министарство рударства и енергетике и Град Вршац, стигло је 55 пријава, а услове је испунио 41 кандидат. У складу са висином обезбеђених средстава, уговоре је потписало 28 власника домаћинстава, што је, како истичу у локалној самоуправи, скоро 70 одсто од оних који су испунили услове.
- Ово је била година пилот-пројеката, у којима смо увидели велико интересовање грађана за све врсте мера, које доводе до унапређења енергетске ефикасности домаћинстава. И наредне године ћемо учествовали на конкурсу Министарства рударства и енергетике и више средстава издвојити за ову намену, али и за замену котлова и постављање соларних панела – поручио је Слободан Јованов, члан Градског већа за пољопривреду и заштиту животне средине.
Имајући у виду да су уговори са власницима домаћинстава и извођачима радова потписани у периоду када временски услови нису погодни за извођење ових радова, Град је са ресорним министарством потписао и анекс уговора.
- Тиме смо грађанима омогућили да, уколико не буду могли да замене столарију и ураде изолацију у предвиђеном року, могу да анексирају своје уговоре и да најкасније до краја маја идуће године заврше радове – додаје Јованов.
Вршац је, иначе, један од 67 градова и општина у Србији, у којима се реализује овај пројекат
Препоручујемо
НАЈАВА „ВОДОВОДА“: У четвртак, од 8 до 15 сати, без воде део Пожаревца
04. 02. 2026. у 15:13
ДОЂИТЕ НА СКРИНИНГ МАМОГРАФИЈУ : Апел суграђанкама лекара Дома здравља Нови Сад
04. 02. 2026. у 14:10
СУМЊА СЕ ДА ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК СА ЕСТРАДЕ НАРУЧИО НАПАД НА ЧОЛИНУ КУЋУ: Били пријатељи и сарадници (ФОТО)
ЈЕДАН правац истраге упућује на познато име са естраде, чека се прикупљање свих доказа.
03. 02. 2026. у 16:49
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)