ПРЕМИНУЛЕ ЈОШ ДВЕ ОСОБЕ: Имунизација и епидемија у Пиротском округу - сви заражени се не јављају лекару и не терстирају
ОД ПОСЛЕДИЦА изазваних ковид инфекцијом, у пиротској Општој болници преминуле су још две особе.
Фото: В. Ћ.
У овој установи од заразе тренутно се лечи 35 оболелих особа из Пирота, по 7 из Димитровграда и Беле Паланке, 6 са подручја Бабушнице и две особе из Београда.
Епидемиолзи ЗЗЈЗ у Пироту, регистровали су још 81 лабораторијски потврђен случај заразе на подручју округа, али истовремено процењују да је број заражених већи за пет до седам пута. Међутим, како наводе позивајући се на епидемијска испитивања, сви заражени се не јављају лекарима и не тестирају се, а међу њима има и читавих породица. Међу зараженима, из Пирота је 47, Бабушнице 14, Беле Паланке 13, и из Димитровграда 7 особа.
У ковид амбуланти у Тијабари ибављено је 332 прегледа, од чега је 91 првих и 241 контролних. У Дечјој ковид амбуланти било је 118 прегледа, од којих је 41 први, а 77 контролних. Јуче је дато 81 првих, 50 других и 174 трећих доза вакцина против ковид 19 инфекције.
Лекари пиротског ЗЗЈЗ процењују да је епидемиолошка ситуација у округу и даље ванредна са тенденцијом да постане катастрофална.
БОНУС ВИДЕО:
НАШИ ХЕРОЈИ: Интервју са докторком из ковид амбуланте
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)