БЕЗ ПРЕМИНУЛИХ, 57 НОВОЗАРАЖЕНИХ: Епидемиолошки пресек за рудничко-таковски крај

СРЕЋОМ, без иједног преминулог у „црвеној зони“ Опште болнице у Горњем Милановцу током минула 24 сата.

БЕЗ ПРЕМИНУЛИХ, 57 НОВОЗАРАЖЕНИХ: Епидемиолошки пресек за рудничко-таковски крај

Фото: Архива Новости

У ковид одељењу те болнице тренутно се лечи 30 пацијената. Новозаражених ковидом-19 има 57, од којих нажалост још деветоро деце – гласи данашњи званични извештај о стању пандемије у рудничко-таковском крају.

- Према пресеку од јутрос у седам сати, вирус корона је од њих 30 потврђен код 27, троје има негативне резултате тестирања. Током минула 24 сата примљене су четири особе са симптомима који указују на коронавирус, један пацијент (1986. годиште) превезен је у Клинички центар у Крагујевцу - потврдио је др Предраг Шутић, в. д. директора те болнице.

Број новозаражених вирусом корона, који потврђује Дом здравља у Горњем Милановцу, данас је 57, од којих још деветоро деце (као и јуче, нажалост).

Од марта прошле године, то јест од почетка епидемије ковида-19 до данас, у рудничко-таковском крају преминуло је 158 особа. У целом том периоду вирусом корона укупно је, по досадашњим подацима, заражено 5.299 лица. Од тог броја, само од почетка августа ове године, у четвртом таласу епидемије, оболело је њих 1436, од којих 177 деце.

Имунизација против ковида-19 у овом крају гласи: прву дозу неке од четири расположиве вакцине примиле су 17.084 за то заинтересоване особе, другу њих 16.326, а трећу, бустер 4.160.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

БОНУС ВИДЕО - Српска фабрика вакцина

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ЈЕДНА УЛАЗНИЦА, ЈЕДНА ПОРУКА, МИЛИОНИ РАЗЛОГА ЗА ОСМЕХ: У првој сезони Театра хуманости донирано више од 11.000.000 динара