ДВА КИЛОМЕТРА НОВИХ ЦЕВИ: У току радови на примарном водоводу у северном делу Лесковца
НА релацији од Печењевца до Брестовца у току су радови на изградњу примарног водовода у укупној дужини од скоро 2100 метара.
Фото: ГУ Лесковац
Инвестиција је вредна 19 милиона динара, а уграђују се цеви пречника 315 милиметара.
До сада је постављено 400 метара цеви, а рок за завршетак овог посла је два месеца. То су завршни радови на примарном водоводу од Лесковца ка северном делу локалне самоуправе, где 12 насељених места још увек нема воду из градског водовода.
ЈП „Урбанизам и изградња“ предстоји пројектовање секундарне мреже како би ова села добила здраву воду за пиће, што је посебно важно због тога што је реч о подручју које, због лошег квалитета воде, деценијама има проблеме са ендемским нефритисом.
Начелник Градске управе Милош Цветановић истиче да је овај посао приоритет локалне самоуправе, а радови се финансирају из градског буџета. Он је подсетио да су недавно завршени радови на чишћењу две предбране на водосистему „Барје“, што није рађено још од изградње овог објекта. Вредност тог посла била је 17,5 милиона динара, а финансирало га је ЈП „Србијаводе“.
Препоручујемо
КОРОНА ПРЕСЕК ПО ГРАДОВИМА: У Београду преко 2.000 новозаражених, 16 градова троцифрено
29. 09. 2021. у 15:32
ЗАБЕЛЕЖЕНА 242 СЛУЧАЈА КОВИДА: Велики број новоинфицираних у Расинском округу
29. 09. 2021. у 15:14
ЕПИДЕМИОЛОШКА СИТУАЦИЈА У ЧАЧКУ: Преминуло још шесторо од корона вируса
29. 09. 2021. у 14:14
Говор који је требало да „запали“ Америку: Иза кулиса обраћања Меланије Трамп
Са места на којем су амерички председници раније објављивали ратове или примирја, Меланија Трамп послала је личну поруку да је неправедно осумњичена за неморал, бранећи се од гласина да је Епстин посредовао брачној вези
16. 04. 2026. у 16:48
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)