ДЕСЕТ ПОЖАРА ДНЕВНО: Лесковачки ватрогасци се непрестано боре са паљевинама
НА подручју Ватрогасно-спасилачке јединице Лесковац свакодневно се, према незваничним информацијама, региструје и угаси од пет до 10 пожара на отвореном који срећом нису угрозили људске животе, а у највећем броју случајева ни њихову имовину.
Фото И. Митић
Горели су ниско растиње и трава на дивљим депонијама између насеља Анчики и Кумалак и код села Номаница.
Интервенисало се са више ватрогасних возила, а ватрогасци су брзом реакцијом спречили да ватра угрози бензинску пумпу и складиште лако запаљивог материјала, односно пластенике лесковачких повртара.
Недавно се и пожар у власотиначком селу Орашју приближио првим кућама, али је на време угашен.
Препоручујемо
ЛОЗНИЧАНИ СПРЕМАЈУ ПЛИВАЊЕ ЗА ЧАСНИ КРСТ: Богојављенски сабор крај Дрине
04. 01. 2026. у 23:22
ПОЖАРЕВАЦ ПОД СНЕГОМ: Град се забелео после ветра и кише, температура један степен
04. 01. 2026. у 20:59
ХАОС У БРИТАНИЈИ ЗБОГ ВЕНЕЦУЕЛЕ: Британски премијер не зна како да реагује
ПРЕМИЈЕР Велике Британије Кир Стармер одбио је да осуди америчку војну акцију у Венецуели, упркос позивима опозиције.
04. 01. 2026. у 13:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)