ПОЧИЊЕ САБОР НАРОДНОГ СТВАРАЛАШТВА: "Падешки кладенац" у порти цркве
МЕЂУОКРУЖНИ сабор народног стваралаштва "Падешки кладенац 2021" одржаће се у наредна два дана у порти Цркве Пресвете Богородице у Падежу код Крушевца.
Foto: Софија Бабовић
Програм почиње од 10 сати отварањем ликовне колоније, а биће настављен од 20 сати културно уметничким програмом, наступом културно-уметничких друштава „Полет“ из Падежа и „Бошко Југовић“ из Бошњана.
У суботу од 9 сати у амфитеатру Сабора почиње „Падешки котлић“, сат времена касније биће отворена изложба старинских народних јела, а потом и изложба радова насталих на колонији дан раније.
Дефиле учесника програма је од 13.45 и смотра изворних група од 14 сати.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ГДЕ ТИ ЈЕ ЉУБАВНИЦА?!" Неочекивано питање за Марића уживо у емисији, он пребледео: "Пет година млађа"
ГОШЋА је из чиста мира поставила неочекивано питање...
04. 07. 2026. у 01:24
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)