НОВЕ МЕРЕ НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ: Уводи се полицијски час, почетак школе одложен за 13. септембар
У ЦИЉУ спречавања ширења корона вируса на Косову и Метохији данас су ступиле нове антиковид мере које подразумевају полицијски час од 22,00 часа увече до пет сати ујутру и ограничавање рада ресторана и локала који могу да раде на отвореном са смањеним капацитетом и то до 21,30 часова.
Фото: Depositphotos
Почетак школске године одлаже се за 13 септембар до када и важе поменуте мере.
Међутим, косовски министар здравља Арбен Витиа, како су пренели приштински електронски медији, истакао је да није искључено пооштравање мера уколико дође до погоршања епидемиолошке ситуације.
Нове мере подразумевају и да је од сутра за улазак на КиМ обавезна потврда о вакцинацији, потврда о негативном пи-си-ар тесту не старијем од 72 сата, или потврда да је особа прележала ковид, издата не мање од 21 дана и не више од шест месеци.
У осталим случајевима житељи Косова и Метохије и особе са привременим или сталним боравком, при уласку потписују изјаву којом се обавезују на седмодневну самоизолацију.
Ова мера не важи за оне који улазе на КиМ ваздушним или копненим путем и напусте га у року од три сата. Не важи и за професоналне превознике под условом да поштују протокол о међународном транспорту ради превенције ковида. Ношење маски је обавезно осим током вожње. Иначе, нове мере усвојене су јер је последњих десетак дана дошло до наглог пораста броја преминулих и заражених корона вирусом јер је у петак и суботу од последица корона вируса преминуло 18 особа.
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)