КОРОНА У ЈАБЛАНИЧКОМ ОКРУГУ: Регистровано 63 нова случаја вируса

НА подручју Јабланичког округа, у последња 24 часа, регистроване су још 63 особе које су инфициране вирусом корона и то међу 255 резултата која су у последња 24 часа стигла у лесковачки Завод за јавно здравље.

КОРОНА У ЈАБЛАНИЧКОМ ОКРУГУ: Регистровано 63 нова случаја вируса

Фото: И. М.

Од овог броја у Лесковцу је тестирано 145, а позитивна је чак 41 особа. То је три и по пута више у односу на дан раније када је у граду на Ветерници регистровано 12 заражених међу узорцима 181 особе, док је у целом Јабланичком округу откривено укупно 27 случајева заразе, а тестирано је 318 пацијената.

Према информацијама лесковачког Завода за јавно здравље(ЗЗЈЗ), у последња 24 часа, инфекција опаким вирусом потврђена је и код 10 особа из Бојника. Власотинце има седам, Лебане три, а Медвеђа два новооболела.

Структуру новозаражених чине 24 запослене и 19 незапослених особа, 12 пензионера, четири детета, три ученика и један студент, а тренутно се чека на резултате још 12 узоркованих пацијената.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

Светско првенство је подигнуто на виши ниво уз ове бонусе и поклоне