ФЕСТИВАЛ У „СЕЛУ НА СЕДАМ ДУНАВА“: У Бачком Моноштору одржан „Бодрог фест“

Ј. Л.

15. 08. 2021. у 12:29

"БОДРОГ ФЕСТ" манифестација која промовише културу, традицију, гастрономију и природна богатства Бачког Моноштора одржана је овог викенда.

ФЕСТИВАЛ У „СЕЛУ НА СЕДАМ ДУНАВА“: У Бачком Моноштору одржан „Бодрог фест“

ФОТО: Град Сомбор

Фестивал је и ове године у "селу на седам Дунава" окупила велики број учесника и посетилаца.

- Фасцинира ме то да су постојање мистичног Бодрога домишљати и вредни људи из Бачког Моноштора, пре 16 година, искористили да направе једну овакву манифестацију, где је приказано сво богатство културе, традиције и обичаја Бачког Моноштора. С обзиром да ова манифестација постоји већ 16 година, свака година је била изазовна, а квалитет саме манифестације је из године у годину растао. То говори да ће ова манифестација имати светлу будућност и да град треба да ову манифестацију подржава још више, а ја гарантујем да ће и следеће године Бодрог фест бити на још једном вишем нивоу – поручио је Антонио Ратковић, градоначелник Сомбора.

- Оно на шта смо изузетно поносни је да се у току ова два дана одржавања манифестације у Бачки Моноштор окупи петоструко више људи него што сам Бачки Моноштор има, да имамо госте из Хрватске, Словеније, Мађарске, Аустрије, Немачке, па чак и Кине, што свакако је понос Бачког Моноштора, понос Града Сомбора и понос Републике Србије.

Првог дана фестивала, у петак, организовано је такмичење у кувању рибљег паприкаша "Бодрошки котлић". Почетак кувања свечано је означио градоначелник Сомбора Антонио Ратковић упаливши прву ватру. Према оценама стручног жирија, победник овогодишњег такмичења у кувању рибљег паприкаша је Ђура Ранг, који је већ и претходних година освајао награде. Цео програм зачинио је наступом Звонко Богдан са својим тамбурашима, а након тога, присутне госте забављао је бенд "Чигра је видра".

ФОТО: Град Сомбор

Другог дана манифестације, јуче је организован програм за децу, изложбе фотографија и слика, свечано отварање, фијакеријада, као и богат културно-уметнички програм. Посетиоци су имали прилику да се у центру села упознају са  производима старих заната, колачима, винима, ракијом, као и традиционалним моношторским јелима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

АМЕРИКА ПРЕТИЛА, ДАНСКА ПРОДАЛА ОСТРВА ЗА 630 МИЛИОНА $: Копенхаген дао острва за 630 милиона