ОДРЖАН ФЕСТИВАЛ "ТВРЂАВА МУЗИКЕ": Смедеревци уживали у нотама "Врела", Коље и Марка Луиса (ФОТО)

Ј.И./Н.Ж.

10. 08. 2021. у 15:10

МУЗИЧКИ фестивал „Тврђава музике“ одржан је у Смедереву по други пут од 7. до 9. августа у Малом граду Смедеревске тврђаве.

ОДРЖАН ФЕСТИВАЛ ТВРЂАВА МУЗИКЕ: Смедеревци уживали у нотама Врела, Коље и Марка Луиса (ФОТО)

Фото: Н.Живановић

„Тврђава музике“ отворена је концертом групе “Врело“ која је смедеревској публици донела необичан и оригиналан спој традиционалног српског певања и новијих музичких праваца. Врело успешно наступа на великим фестивалима и престижним клубовима у већини европских градова. У Србији свирају на свим значајним фестивалима (Егзит, Гуча, Нишвил, Зајечарска гитаријада, БЕЛЕФ).

Фото: Н. Живановић

Група "Врело"

Никола Пејаковић Коља са својим бендом наступао је другог дана фестивала. Овај аутор публици је познат и као глумац и редитељ, али и сценариста у филмовима „Лепа села лепо горе“, „Рат уживо“, „Ледина“ и хит серији „Вратиће се Роде“ и серији „Кости“.

Фото: Н.Живановић

Концерт Марка Луиса са бендом затворио је тродневни фестивал. Марко Луис, наследник легендарног певача, један је од предводника новог музичког таласа чије стваралаштво и схватање музике говоре о значају неговања квалитетне понуде. Сарађивао је са Василом Хаџимановим, Божом Врећом, Леном Ковачевић.

Фото: Н.Живановић

Покровитељ фестивала „Тврђава музике“ је Град Смедерево, а организатор Центар за културу Смедерево.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?