„ВИОЛЕТА, КУЋО СТАРА…“: Нови мурал на зиду краљевачког биоскопа
НА спољном зиду јединог краљевачког биоскопа „Кварт“ ових дана освануо је мурал са сценом из филма „Специјално васпитање“ Горана Марковића и чувеном репликом Славка Штимца - „Виолета, кућо стара...“.
Фото: Г.Шљивић
Мурал је заправо део пројекта дигиталне рестаурације домаћих филмова који А1 Кинотека реализује у сарадњи са Југословенским драмским позориштем.
Слични мурали, како сазнајемо, биће осликани у укупно шест градова широм Србије, а Краљево је добило сцену из дебитантског остварења режисера Горана Марковића, снимљеног 1977. године.
- Улогу Пере Трте у овом филму Славко Штимац је остарио са само 16 година. И верујем да се сви слажемо да је Штимац заслужио да за живота има један овакав мурал – наглашава Тошић. - Ми старији смо одрасли уз домаћу кинематографију, али нека овај мурал подсети млађе генерације да вреди погледати наша филмска остварења.
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)