ПРАВИЧНИЈА НАПЛАТА: "Суботичка топлана" мења начин обрачуна енергије

Ј. Л.

10. 08. 2021. у 07:26

КАКО би наплата топлотне енергије била правичнија за потрошаче, ЈКП "Суботичка топлана" промениће начин обрачуна, а за то ће се убудуће користити секундарно топлотно бројило.

ПРАВИЧНИЈА НАПЛАТА: Суботичка топлана мења начин обрачуна енергије

Фото Д. Миловановић

Нови обрачун се односи на потрошаче који имају уграђене алокаторе, којима у својим становима регулишу топлотну енергију.

Како објашњава Радослав Вукелић, секретар Секретаријата за комуналне послове, ова одлука није иницирана само због корисника, већ је Закон о енергетској ефикасности и рационалној употреби енергији донет у априлу ове године прописао је низ различитих услова који морају да се испуне.

- И до сада смо имали делитеље утрошка топлотне енергије - алокаторе, а сада се појављује још један делитељ, а то секундарно топлотно бројило, које је прописано као мерни инструмент. За разлику од њега, алокатори су уређаји за расподелу утрошене енергије. Секундарно топлотно бројило ће се користити и код новоизграђених објеката, а и код постојећих где има техничких могућности да се примени - објашњава Вукелић.

- Руководство "Топлане" ће у складу са захтевима корисника да разматра да ли постоји могућност замене алокатора секундарним топлотним бројилима. Код корисника који имају алокаторе вршиће се проценат коришћења алокатора и та расподела ће бити другачије обрачуната. Уколико дође до прекомерних затварања и некоришћења грејних тела, вршиће се другачији обрачун топлотне енергије која је очитана на калориметру на подстаници у згради.

ЈАВИТЕ НАМ СЕ ЗА ОБЈАШЊЕЊА

- Сви корисници који имају недоумица око новог начина обрачуна могу да се обрате за помоћ руководству предузећа - каже Саша Петковић, директор "Топлане".

- Грађани могу да се организују путем месних заједница и направе састанке где ћемо доћи и објаснити шта добијају и губе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

АНА ВОЛЕЛА ТЕНИСЕРА? Шпански медији брујали о њиховој романси - можда би крај њега била срећнија