ДА ДАНИЦА ПОНОВО ПРОХОДА: Хуманитарна декупаж радионица у Врању
ХУМАНИТАРНА декупаж радионица за помоћ седамнаестогодишњој Даници Јањић из Врања одржаће се у петак 30. јула у дворишту Народног универзитета.
Фото: НУ Врање
Позив је упућен свим уметницима који се баве овом техником, али и сви заинтересовани који желе да науче како да украсе дрво, керамику, стакло и друге материјале. Поред едукативног, радионица има хуманитарни карактер.
Фото: НУ Врање
Предмети који буду израђени на радионици биће изложени за продају у оквиру
Хуманитарног базара за Даницу чије је одржавања најављено за 7. август на градском шеталишту испред у Врању. Котизација за учешће износи 500 динара и такође ће бити уплаћена на наменски рачун на коме се прикупља новчана помоћ за Даничино лечење. Радионицу ће водити Марија Дејковић, а ораганизатори су Народни универзитет и Удржење "Родитељство плус" из Врања.
Даници Јањић је пре пет година дијагностикован тумор кичмене мождине и ситуација се, након операције, погоршала. Даница се показала као изузетно јака и упорна девојчица која не скида осмех са лица и храбро се бори. Напорно вежба сваки дан како би поново стала на своје ноге. Њој су средства потребна за лечење, оперативне захвате, специјалистичке прегледе, рехабилитацију неуророботиком, за медицинску опрему као и за путне трошкове и смештај.
Можете јој помоћи слањем СМС поруке са садржајем 1043 на 3030 или уплатом на динарски рачун 160-6000001038023-68, односно девизни 160600000103822350.
Препоручујемо
У ВРАЊУ МАЊЕ РОЂЕНИХ БЕБА: Али више склопљених бракова у односу на прошлу годину
28. 07. 2021. у 08:58
ВАКЦИНАЦИЈА НА ЈУГУ СРБИЈЕ: Веће интересовање грађана Северне Македоније него Врањанаца
28. 07. 2021. у 11:06
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)