У ЗРЕЊАНИНУ ФОРМИРАН СОЦИЈАЛНО-ЕКОНОМСКИ САВЕТ: Послодавци и синдикати веома заинтересовани

Б.Грујић

09. 07. 2021. у 20:27

СПОРАЗУМ о оснивању Социјално-економског савета града Зрењанина потписали су данас градоначелник Симо Салапура, Горан Нешић испред Уније послодаваца и Миленко Вујовић из Савеза самосталних синдиката Зрењанина.

У ЗРЕЊАНИНУ ФОРМИРАН СОЦИЈАЛНО-ЕКОНОМСКИ САВЕТ: Послодавци и синдикати веома заинтересовани

foto: Grad Zrenjanin

Савет је формиран са основним циљем да се развоја социјални дијалог о питањима од значаја за остваривање економских и социјалних права човека, материјалног, социјалног и економског положаја запослених и послодаваца и услова њиховог живота и рада, развоја културе колективног преговарања, подстицање мирног решавања колективних радних спорова, равоја демократије и издавања часописа, брошура и других публикација из делокруга свог рада. 

foto: Grad Zrenjanin


 - Циљ је да имамо међусобно разумевање и сарадњу која је веома битна за унапређење живота у нашем граду, али и за наш даљи развој - истакао је градоначелник Зрењанона Симо Салапура, уз напомену да је именовано лице које ће извршити регистарцију Савета у Министарству за рад, запошљавање, борачка и социјална питања у чијем регистру већ постоје 23 формирана савета на територији Србије и 10 у Војводини.

У име Самосталног синдиката Меланија Лојпур је указала да је један од задатака оснивање Савета и у другим општинама Средњобанатског округа, а оно што је један од насликовитијих циљева јесте да то тело има могућност да проблеме између послодавца и синдиката ефикасно решава. 

foto: Grad Zrenjanin


Славољуб Арсенијевић подсекретар у Секретаријату за привреду и туризам Владе Војводине, нагласио је улогу савета у томе да су три стране направиле договор, синдикати, послодавци и град Зрењанин.

- То  је једина институција где се на овај начин може доћи до одређених закључака, усагласити ставове и преко покрајинског и републичког решавати све проблеме - рекао је Арсенијевић.

  
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

ПЛЕМЕНИТИ И ОДАНИ: Људи „анђеоске душе“ рађају се у ова три хороскопска знака