СЕДНИЦА СКУПШТИНЕ ВРАЊА: Усвојен ребаланс буџета
НА 13. седници Скупштине града Врања одборници су између осталог усвојили и одлуку о ребалансу буџета, коју је образложио Бојан Костић, градски већник, задужен за буџет и финансије.
Фото: Ј. С.
- Укупна пројекција буџета предложна овим ребалансом је 3.093.666.000 динара и она је мања за 267 милиона динара у односу на иницијални буџет. Када смо доносили одлуку о буџету, планирана су средства у висини од 770 милиона динара примања од задуживања, од тога 100 милиона динара за капиталне инвестиције, 70 милиона динара краткорочна задуживања и 600 милиона динара за рефинансирање постојећих кредита. С обзиром да су најбоље понуде за рефинансирање кредита дале банке код којих већ отплаћујемо те кредите, није остварен промет у буџету, тако да је буџет смањен за тај износ - рекао је Костић.
- За реконструкцију болнице и изградњу котларнице обезбеђено је око 150 милиона динара, за реконструкцију вртића ,,Дечја радост” 20 милиона динара, за изградњу топловода у Врањској Бањи остварен је трансфер у висини од 8.8 милиона динара, за побољшање енергетске ефикасности објеката у власништву физичких лица 2,5 милиона динара, за комунално опремање Центра за ванредне ситуације 15 милиона динара и за улагање у објекте основних и средњих школа 30 милиона динара – набраја Костић и додао да су такође повећана средства за израду пројектно-техничке документације, са којом може да се конкурише код министарстава и донатора.
Неки од значајних будућих пројеката су реконструкција улице Баба Златине и Прибојчићеве куће, изградња канализације у насељу Палестина, постављање видео надзора на градским саобраћајницама у циљу повећања безбедности саобраћаја.
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)